Taupymas

Visa ko pradžia – taupykite. Nesukaupsite nieko, kol nepradėsite.

Jeigu norite būti motyvuotas taupyti, reikia turėti tikslą.

Gyvenimą turim vieną, ir šansą sutaupyti irgi tik vieną – nėra vietos klaidoms. Be to, daugumai žmonių patinka būti savo gyvenimo šeimininku, bei jausti pasitenkinimą ir dėl paties taupymo, ir dėl jo rezultatų – santaupos suteikia finansinę laisvę.

Dažniausias ilgalaikio investavimo tikslas yra sukaupti pinigų pensijai. Ateityje Sodra turės vis mažiau ir mažiau pinigų mokėti būsimiems pensininkams, nes dirbančiųjų bus vis mažiau (nebent gerokai padidintume imigraciją į Lietuvą). Greta to, ką duos Sodra, norisi turėti papildomų pajamų, tą ir gali duoti santaupos. Lietuvoje dar nėra savaime suprantama, kad norint pasirūpinti savo senatve reikia taupyti.

Lietuvoje valstybė padeda taupyti, suteikdama pajamų mokesčio lengvatą trečios pakopos pensijų fondams ir investiciniam gyvybės draudimui.

Taupyti verta pradėti kuo anksčiau – dėl sudėtinių palūkanų. Albertas Einšteinas yra jas pavadinęs aštuntuoju pasaulio stebuklu.

Taupyti rekomenduojama 20% savo pajamų po mokesčių. Minimumas yra 10%.

Tačiau yra žmonių, kurie nori pasiekti visišką finansinę laisvę ir išeiti į ankstyvą pensiją. Toks judėjimas vadinasi FIRE (Financially Independent, Retiring Early). Internete yra forumų, kuriuose žmonės dalijasi patarimais ir patirtimi – tai labai motyvuoja!

Kaip pasiekti finansinę laisvę? Yra tik vienas faktorius – jūsų taupymo norma. Tai yra: kiek gaunate pajamų. Ir kiek iš jų reikia pragyvenimui. Ir pasirodo, kad nuo taupymo normos procentais tiesiogiai priklauso, kada galėsite išeiti į pensiją.

(networthify.com; Mr. Money Mustache)

Taupant 10%, reiktų 52 metų, norint pensijoje pasiekti savo dabartinį išlaidų lygį. Finansinei laisvei yra per ilgas laikotarpis, tačiau ir trumpiau taupant pensijoje tai suteiks papildomų pajamų. 20% – jau tik 37 metų, tai yra panašiai, kiek jaunas žmogus dirbs savo gyvenimą.

Bet taupant 50% savo pajamų, išeiti į pensiją galima vos po 17 metų. Sutaupysite 70% – galima išeiti vos po 8,5 metų! Čia turint omeny, kad išlaidų lygis išliks kaip taupymo metu – 50% ar 30% pajamų.

Tokie skaičiai įkvepia stengtis!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.